אקטואליה בדילוגים


מגדלי התאומים


11/09/2008 - מגדלי התאומים - נמצאו מרומזים בצופן התורה.


מילות מפתח לפי הצבעים בטבלה:
מגדלי: (71)
התאומים: (1)
נפלו: (1-)
מטוס: (33-)
הפיל: (1)
פעמים: (1-)


צופן זה התגלה ע"י פרופסור אליהו ריפס כבר בערב שלאחר האסון שפקד את העיר ניו יורק, וזעזע את העולם כולו. בצופן זה ניתן לראות סדרה ארוכה של ביטויים הקשורים באופן מצמרר לאסון הנורא שקרה.

הגישה לבדיקת אירועים או מקרים מסוג זה היא לתת למחשב לחפש את מקום המפגשים הקרובים ביותר בין שני ביטויים או יותר. ראשית נעשתה בדיקת מפגש הביטויים "התאומים"- עם "מגדלי" המחשב סרק ובודד את המפגש הקרוב ביותר בתורה.

הטבלה שלפניכם מכילה מפגש זה. מפגש זה כולל בתוכו את הדילוג המינימלי של הביטוי "התאומים" בכל התורה.

לצורך ההסבר: דילוג מינימלי הוא המספר הקטן ביותר של אותיות המחברות בין אות לאות בביטוי המבוקש.

"התאומים" בדילוג מינימלי בתורה נמצא בדילוג של 36 אותיות- לפיכך- המחשב מסדר טבלה שמספר כל האותיות בשורה שווה למספר אותיות הדילוג בביטוי המבוקש וכך נוכל לצפות בדילוג המבוקש בצורה אנכית בטבלה. הביטוי "מגדלי" נמצא בדילוג של 71 אותיות ( 36 אותיות כפול 2 מינוס 1 ) ולכן רואים את הביטוי בטבלה הזאת ברוח של 2 שורות ובנסיגה של אות אחת.

לעניננו: מיד לאחר קביעת גודל השורות בטבלה- מתחיל חיפוש אחר ביטויים אחרים הקשורים לצמד הביטויים הראשוני (מגדלי התאומים) .
ולמרבה הפליאה - פגיעה בול! שפע רב של מידע מתחיל להתגלות: המלה "מגדלי" יוצאת מתוך ביטוי "למות שם". כמו כן מתגלה כי מילה בודדת מחברת בין "מגדלי" ל"התאומים" מילה זו מתחילה באות "ל" של הדילוג מגדלי ועוברת דרך האות "ה" של הדילוג "התאומים" מילה בודדת זו נקראת: "לעיניהם", והמשמעות ברורה: כל ארה"ב חזתה בעיניה דרך מסכי הטלוויזיה באסון הנורא.

עוד ביטויים מתחילים להתגלות: המילה "מטוס" והמילה "הפיל" מצטלבות ביניהן כאשר מתחת להצטלבות אנו מגלים את המילה "פעמיים". (2 מטוסים, 2 בניינים)

נציין שוב שהופעת "התאומים" היא המינימלית בכל התורה , וממילא גם בספר במדבר. המילה "מגדלי" היא שמינית בגדלה בכל התורה ושניה בספר במדבר. המילה "מטוס" היא שביעית בגודלה בכל התורה ושניה בספר במדבר. המילה "הפיל" כלל אינה מינימלית - אך היא קרובה לשלשת הביטויים הנ"ל. ( ראה סעיף 4 בהקדמה )

בדיקות חישוביות הראו שסבירות המפגש בין "מגדלי" ל"התאומים" בספר במדבר הם כ 1 ל 125. בין "מטוס" ל"מגדלי" , כ 1 ל 40 ובין "מטוס" ל"התאומים" כ 1 ל 500 . בבדיקה שנערכה על 10,000 טקסטים לביקורת ( שיוצרו על ידי ערבוב רנדומלי של מילים בתוך פסוקים של ספר במדבר ) לא היה טקסט שבו ריכוז של שלושת המילים הנ"ל היה שווה או גדול כשל ספר במדבר עצמו, ולכן הסבירות של הריכוז מוערכת כ 1 ל 10,000 .

יש לציין שבדיקה זו התיחסה רק ל 3 ביטויים אלה בלבד ולכן התמונה הכוללת , היא בעצם מובהקת בהרבה.

כמו כן חשוב להדגיש את הקשר המשמעותי עם הפרשה שבה נמצא הדילוג. בפרשה זו מתואר משה מכה את הסלע פעמיים. (להזכירכם שגם האי מנהטן יושב על סלע קשה, שהודות לכך ניתן להקים עליו בנינים גבוהים.)


   חזרה לאקטואליה בדילוגים